Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tento zřejmě nejznámější seriál Walta Disneye byl u nás poprvé vysílán v roce 1991 v pořadu Walt Disney uvádí, v bloku společně s Rychlou rotou zaujímal první místo. Nejprve bylo odvysíláno prvních 52 dílů. V roce 1993 k nim přibylo 39 dalších a nakonec bylo odvysíláno v roce 1994 posledních 9, čímž bylo odvysíláno kompletních 100 epizod.

Skrblík

Kačeří příběhy jsou jeden velký kolos, který nás jako první zasvětil do tajů dobrodružných Disneyho seriálů. Jeho největším hrdinou je bezesporu náš strýček Skrblík. Je nejbohatším kačerem na světě. I když o tohle prvenství stále vede boj s kačerem Hamounem, který o sobě tvrdí, že právě on je nejbohatší, tak je to právě Kačer Skrblík kdo si tohle prvenství zaslouží. Z historie víme, že Skrblík už jako mladý snil o velkém bohatství a sám se pokoušel na svých pozemcích na Klondiku, kde se poprvé potkal se svojí životní láskou Zlatkou, najít zlato. To se mu díky vytrvalosti a píli podařilo a tak se časem přestěhoval do Kačerova, kde se pustil do podnikání. Postavil si honosný dům, o který se stará jeho sluha Johan a obrovskou pokladnici, kterou naplnil až po okraj zlaťáky. Moc rád do nich skáče šipky, plave v nich a vyhazuje si je všema hrstma na hlavu.

Skrblík a 

Hamoun        synovci

Ovšem jednoho dne, když se Kačer Donald rozhodne nastoupit k námořnictvu, je potřeba se postarat o jeho tři malé synovce Bubíka (zelená), Dulíka (modrá) a Kulíka (červená). Jedinou možností je dát tyhle zlobidla na hlídání právě ke strýčkovi Skrblíkovi. Ten z toho není vůbec šťastný, že má hlídat takovéhle tři divochy a ani synovci nejsou nadšení z prázdnin u starého mrzouta, který myslí jen na své obchody. Nakonec se k němu ale nastěhují a problémy s výchovou nechá strýček na starosti své kuchařce a hospodyni, paní Čvachtové. Klukům pořídí skvělého Rádce mladých svišťů - rádce a pomocníka pro každou situaci. Později se k nim přidá i roztomilá malá Kačka. Ze všech se postupem času stanou dobří přátelé a prožívají spolu napínavá dobrodružství při výpravách za tajemstvími a poklady. Při cestování do dalekých zemí je jim pilotem Rampa Mc Kvák - specialista na havárie.

Skrblík a 

synovci        rampa

Důležitou věcí, jež pro Skrblíka hodně znamená, je desetník pro štěstí. Je to úplně první desetník, který kdy vydělal a díky němuž se mu tak daří. Má velmi silnou moc, což velmi dobře ví zlá čarodějka Magika Von Čáry. Ta s pomocí svého havrana - zakletého bratra, usiluje o jeho získání, aby ho mohla v jícnu Vesuvu roztavit a nalít do svého amuletu. Stala by se tak mocná, že by jí rázem patřil celý svět. To se jí ale nikdy nepovede, protože Skrblík a synovci jsou vždy chytřejší a mazanější, než všechna její kouzla.

Skrblík a 

synovci        rampa

Obyvatelem Kačerova je také skvělý vynálezce Šikula. Ten pracuje pro Skrblíka a vždy dokáže vymyslet geniální přístroje, jako jsou například roboti, přístroj na zdvojování věcí, speciální výbava pro tajného agenta a další. Hlavně ale umí vyrobit stroje na cestování časem. Ať už je to vana času nebo vrtulník, který díky speciálnímu palivu-bombastiu může zanést pasažéry do jakékoliv éry naší země. Právě při jedné takové výpravě do historie se podívali naši kačeři do pravěku a omylem při návratu dovezli do naší doby prakačera jménem Bobo (Buba) a jeho kamaráda, trojrožce Tlapku (Nožička). Od té doby se stal součástí " Škudlíkovy" rodiny.

Robokačer a 

spol.

Šikula také pro Skrblíka vymyslel speciální oblek pro strážce pokladnice. Ten se omylem dostal do rukou Skrblíkova účetního Fentona (Felix Skořápka), který se díky němu po vyslovení hesla "Hrom do police" stává Robokačerem - neohroženým ochráncem bezpráví a bojovníkem proti zločinu. Především však proti Rafanům - místním známým zlodějským firmám.

Rafani

Kačeří život je velmi pestrý a ani chvilku nezahálí. A my máme možnost jejich příběhy sledovat a prožívat s nimi radost a napětí dodnes. Což je moc dobře, protože takový s láskou tvořený seriál se hned tak znovu neobjeví.

Tento skvělý seriál ovšem doplatil na necitlivé zacházení ze strany TV Nova. Ta, zřejmě z důvodu úspor a své nadřazenosti, nechala asi polovinu epizod seriálu hrůzostrašným způsobem předabovat. Krásný a nepřekonatelný původní český dabing v čele s Mirko Musilem nahradila novějším, horkou jehlou spíchnutým pazvukem. O přezpívané titulní písni s novým odbytým textem a velmi falešným zpěvem se raději nebudeme rozvádět. Tak či tak se na seriál rádi znovu podíváme.

Skrblík a 

rodina        Zlatka

Naši hrdinové se objevili také v celovečerním animovaném filmu Poklad ze ztracené lampy.

Tak vzhůru za dobrodružstvím...! Kačerov jak hurikán, k nám už míří ...... a na původní znělku se můžete podívat na YouTube.com. A pokud si chcete osvěžit co se dělo v jednotlivých epizodách, podívejte se do seznamu dílů.


 
Text písně z úvodní znělky:

Kačerov jak hurikán
k nám už míří,
auta laser aeroplán
městem víří,
příběhy píše z téhleté říše

Kačer, uúu,
teď k vám děti z dálky letí Kačer, uúu,
přináší sem kouzelnou zem Kačer.

Kačeři přijdou když jsi v nouzi,
když tě úzkost ze sna vzbouzí,
zavolat jen stačí heslo:

Kačer, uúu,
teď k vám děti z dálky letí
Kačer, úú,
přináší sem kouzelnou zem
Kačer,
Na tváře smích ti právě dých pan
Kačer, uúu.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pls

(Martin, 24. 8. 2008 20:39)

pls nevite nekdo kde bych mohl koupit dvd s dilama kaceru?

Please

(123...456, 5. 4. 2008 19:25)

Jinak to tady máš moc hezký.

Please

(123...456, 5. 4. 2008 19:24)

Ahoj,mohla bych si prosímtě okopírovat tenhle článek?Dík.