Jdi na obsah Jdi na menu
 


Joanna Noëlle Levesque (*20. prosince 1990 Brattleboro, Vermont) je americká zpěvačka, skladatelka písní, producentka a herečka, známa spíše pod pseudonymem JoJo.

Do showbussinesu se dostala v roce 2004 s platinovým albem nesoucím její jméno, které se dostalo až na čtvrté místo amerického albového žebříčku. Cizí ji není ani herectví zazářila ve dvou amerických filmech Aquamarine a RV.

V současné době boduje se svým druhým albem nazvaným The High Road, které vyšlo 17. října 2006

Biografie

JoJo se narodila ve Brattleboro v Vermontu. Ačkoli je rodilá američanka má irské, polské a francozské kořeny. Vyrůstala na předměstí Bostonu v rodině, která neměla moc velké příjmy.

Její otec Joel Levesque je bluesový zpěvák a matka Diana zpívala v katolickém sboru a pracovala jako domovnice. Její rodiče se rozvedli, když byly JoJo čtyři roky, v současné době žije s matkou v New Jersey, její otec bydlí v New Hampshire.

Během raného dětství se se svou matkou zpívat křesťanské chvalozpěvy. Už od dvou let doma imitovala svou matku před zrcadlem. Na A&E ově přehlídce dětských hvězd III, proklamovala Diana svou dceru jako génia s vysokým IQ.

Více se projevila ale až v soutěži Děti říkají proklaté věci: Na cestě do Bostonu, tam se JoJo lidem předvedla jako Aretha Franklin a všem zazpívala její největší hit Respect. Host této soutěže Bill Cosby byl jejím výkonem nadšen a zanedlouho ji pozval do známo Oprah Winfrey Show aby mu tam zazpívala

Hudební kariéra

JoJo začala používat svou přezdívku v mládí, když se objevila v další soutěži, tentokrát se jednalo o křesťanský festival aneb nejtalentovanější děti Ameriky. Tam si ji všiml producent Vincent Herbert a pozval ji do studia na zkoušku. Během zkoušky o ní prohlásil, že je to nová Aaliyah, podepsala smlouvu a začala spolupracovat se známými producenty

Jojo (2004)

Debutová píseň Leave (Get Out), která vyšla v roce 2004 se stala mezinárodním hitem. V americké hitparádě Billboard Hot 100 se dostala až na dvanácté místo, v Austrálii a Velké Británii se dostala dokonce na stupně vítězů, konkrétně na druhé místo.

Když se dostala na první místo hitparády Top 40 Mainstream stala se historicky nejmladším umělcem, kterému se to povedlo, bylo ji pouhých 13 let. O pár měsíců později se stala také nejmladší nominovanou zpěvačkou v historii cen MTV.

Debutové album s názvem JoJo se dostalo v Americe až na číslo čtyři, kde se jej prodalo více než 1,5 milionu kusů. Další píseň z alba se jmenovala Baby, It's You, která se v americké hitprádě dostala na číslo dvacetdva, v Británii na osmičku. Poslední vydaná píseň z alba Jojo se stala Not That Kinda Girl, která vyšla v roce 2005, moc dobře se jí ale nevedlo.

V roce 2004 se zúčatnila charitativní akce ve prospěch obětí ničivého vlnobití tsunami. Zúčatnila se také jiné charitativní akce, protentokráta benefice Laury Bushové, manželky George Bushe, která bojuje proti rakovině.

The High Road (2006)

Na druhém ročníků hledání dětských talentů, zazpívala JoJo premiérově věc Anything, která byla první předzvěstí jejího dalšího alba. V létě 2006, už oficiálně vydala píseň, která se jmenovala Too Little Too Late, která se zapsala do historie americké hitparády Billboard Hot 100 jako největší skok a to z čísla 63 rovnou na místo třetí. Tato píseň se stala zatím její nejúspěšnější.

Recenze na její nové album, které vyšlo 17. října pak byly více než pozitivní. V jednom vydání častopisu Entertainment Weekly jí nazvali novou Mariah Carey.

Album v americkém albovém žebříčku debutovalo na čísle tři, s albem jí pomohli takové producentské veličiny jako Scott Storch nebo Corey Williams. Jako další píseň z alba vyšla rovnou dvoupíseň a to songy How Touch to a Girl a Anything.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář